17 marca 2014

Bajeczny

W Kreatywnym Kufrze i Rozkręconych myślach kolejne wyzwania.. coraz trudniejsze ;) Generalnie jest bajkowo.. Jedno z nich to "Roszpunka" - baśń braci Grimm, a drugie - "Bajkowa". Początek ciężki.. Brak pomysłu, brak czasu.. Już myślałam, że się poddałam, ale niestety przyszło olśnienie..

 "...Roszpunka była najpiękniejszym dzieckiem pod słońcem. Gdy miała dwanaście lat, zamknęła ją czarownica w wieży, a leżała ona w lesie i nie miała schodów ani drzwi. Na górze było tylko małe okienko. Gdy czarownica chciała wejść, stawała pod wieżą i wołała:

Roszpunko, Roszpunko
Spuść mi na dół włosy!"

Roszpunka miała wspaniałe, długie włosy, jak tkane ze złota. Gdy słyszała głos czarownicy, rozwiązywała warkocze, zawijała na haku okiennym, a potem włosy spadały dwadzieścia łokci na dół, by czarownic mogła po nich wejść..."

Tak się zaczęło.. ku mojemu zdziwieniu, bo wcale czegoś takiego nie planowałam, wyszło mi coś w rodzaju "małego okienka w wieży".


Tak naprawdę zainspirowały mnie oczywiście dłuuuuuuugie włosy Roszpunki "jak tkane ze złota".  Dlatego mój naszyjnik utkałam ze sznurków, koralików TOHO i szklanych perełek w różnych odcieniach złota. Dodatkowo z wieży z małym okienkiem na wszystkie strony rozwiewają się długie włosy Roszpunki ;)

A co do Rozkręconych myśli - Naszyjnik jest ze złota, więc pasuje również dla każdej dobrej królowej i księżniczki z każdej bajki :)Naszyjnik zgłaszam na wyzwanie "Roszpunka" w KK
 

Oraz na wyzwanie "Bajkowa" w RM


3 komentarze: